Satış Sözleşmesi

MADDE 1- TARAFLAR

1.1- SATICI
Ünvanı : Kaya Dedektör
Adresi : 

Tel :s
Faks : +90 543 596 49 73


1.2- ALICI
Adı,Soyadı/Ünvanı : 
Adresi   : 
Telefon : 
E-mail  : 

MADDE 2- KONU
İşbu sözleşmenin konusu, ALICI 'nın SATICI 'ya ait https://www.kayadedektor.com/ internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürün/ürünlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.
MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN
Ürün/ürünlerin Cinsi ve türü,Miktarı,Marka/Modeli,Vergiler dahil satış bedeli aşağıda belirtildiği gibidir ;

#urunler#

Ödeme Şekli :
Teslim Edilecek Kişi :
Teslimat Adresi :
Fatura Edilecek Kişi/Kurum : 
Fatura Adresi : 
Telefon numarası :
Vergi Dairesi :
Vergi Numarası :
TC Numarası :

MADDE 4- SÖZLEŞME SÜRESİ

Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin yada her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen yada tamamen yerine getirmelerini yada bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma,mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İş bu mücbir sebep hali 15 (on beş) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

MADDE 5- GENEL HÜKÜMLER

5.1- 18 yaşından küçük kişiler https://www.kayadedektor.com/ dan alışveriş yapamaz.
5.2- https://www.kayadedektor.com/ dan yapacağınız bütün alışverişlerinizde teslimat ücreti ALICI tarafından karşılanacaktır.
5.3- Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından https://www.kayadedektor.com/sorumlu değildir.

5.4- ALICI, https://www.kayadedektor.com/ internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

5.5- https://www.kayadedektor.com/ dan Kredi Kartı (Visa ve/veya MasterCard), Havale/ EFT veya Kapıda ödeme yöntemi ile alışveriş yapılabilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, sipariş ödemesinin tahsil edildiği ilk iş günü çalışma saatleri içerisinde yapılacaktır.

5.6- Sözleşme konusu ürün/ürünler, ALICI 'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

5.7- Sözleşme konusu ürün/ürünlerin teslimatı için iş bu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün/ürünlerin bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürün/ürünlerin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

5.8- Ürün/ürünlerin tesliminden sonra ALICI 'ya ait kredi kartının ALICI 'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün/ürünlerin bedelini SATICI 'ya ödememesi halinde, ALICI 'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürün/ürünlerin 4 gün içinde SATICI 'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI 'ya aittir.

5.9- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürün/ürünleri süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI 'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürün/ürünleri varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI 'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kredi kartı hesabına geri ödeme yapılır.

5.10- Sözleşme konusu ürün/ürünler, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün/ürünler için ALICI 'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.

5.11- SATICI, sözleşme konusu ürün/ürünlerin sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
5.12- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI 'ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.
MADDE 6- CAYMA HAKKI
ALICI, sözleşme konusu ürün/ürünlerin kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI 'ya email ile bildirimde bulunulması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI 'ya teslim edilen ürün/ürünlerin SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün/ürünlerin bedeli ALICI 'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürün/ürünlerin kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır.

MADDE 7- İADE ŞARTLARI
7.1-İade etmek istediğiniz ürün/ürünler ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir. Eğer İade etmek istediğiniz ürün/ürünlerin faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.
7.2-İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da PTT Kargo ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.
7.3- Gelen ürün öncelikle İade Bölümü tarafından incelenir, gerekli görülmesi halinde ise ürün/ürünler yetkili servise test etmeleri için gönderilir. Eğer kullanıcı kaynaklı hata ile karşılaşılır ise iade işlemleri tamamlanamayacaktır.( Cihazı Dik Kullanmak gibi )
7.4- İade işleminiz onaylandığında sistemimizde kayıtlı bulunan e-mail adresinize onaylandı e-maili gönderilecek ve siparişinizi kredi kartı ile yaptığınız için bedeli kredi kartı banka hesabınıza yansıtılacaktır.

7.5-İadeler mutlak surette aşağıda belirtilen adresimize yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde iade işlemleri eksiklik olmasından dolayı tamamlanamayacaktır. 

7.6-İade etmek istediğiniz ürün/ürünleri kapıda nakit ödeme yöntemiyle aldıysanız, tarafımızca iade işleminiz onaylanması ile beraber bize bildirdiğiniz banka hesabına anlaşmalı kargo firmamıza ödediğimiz kapıda ödeme komisyon bedeli düşülerek geri ödemeniz yapılacaktır. 


7.7-İade teslimat adresi :
Kaya DedektörMADDE 8- YETKİLİ MAHKEME
İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI 'nın veya SATICI 'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. 

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

 SATICI                                                           ALICI
Kaya Dedektör                                             Adı/Soyadı :
 
Tarih :13.06.2024